10 milyon dolarlık elmas! Fuarın en pahalı parçası…

Japonya’daki Tokyo Big Sight Uluslarası Şov Merkezi, birinci kere düzenlenen “Tokyo Jewelry Fest” mücevher fuarına mesken sahipliği yaptı. Elmas, zümrüt ve yakut üzere az taşların yanı sıra altın ve gümüş üzere bedelli madenlerden yapılan takıların sergilendiği fuarda, Japonya’nın yanı sıra farklı ülkelerden gelen yüzlerce çeşit ziynet eşyası meraklıların beğenisine sunuldu.

Tasarım takılar ve ikinci el az kol saatlerinin de sergilendiği fuarın en kıymetli modülü olan elmasın 10 milyon dolarlık fiyatı ise dudak uçuklattı. Elması elinde bulunduran firmanın başkanı Anıl Kumar, çok özel bir parçayı fuara getirdiklerini belirtti. Kumar, “Bugün size gösterecek özel bir şeyimiz var. Çok az bulunan 11 karatlık ‘Fancy Purple Pink VS2’ tipi bir elmas. Fiyatı 10 milyon dolar ve üzeri. Pembe elmasların artık bulunamıyor olması nedeniyle bedeli hayli arttı. Mükemmel bir yatırım aracı” sözlerini kullandı. Fuarın en değerli 2. elmasının da firmalarına ilişkin olduğunu belirten Kumar, 6 karatlık “Fancy Intense Green” tipi elmasın bedelinin ise 7.8 milyon dolar olduğunu tabir etti.

BİNLERCE KİŞİ BEKLENİYOR

Fuar Organizatörü Satoshi Watanabe ise 160’ın üzerinde iştirakçi firma ile birinci sefer gerçekleştirilen fuarın, çoğunluğu Japonya’dan olmak üzere farklı ülkelerden üretici ve satıcıları ağırladığını söyledi. Ön kayıt ile ziyaretçi kabul eden ve dün başlayan fuarın 3 gün boyunca 10 bini aşkın ziyaretçiye konut sahipliği yapacağını kaydeden Watanabe, iştirakin ağır olmasından memnun olduklarını tabir etti.

Mücevher fuarı yarın saat 17.00’de sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir