22 yaşındaki NBA oyuncusu emeklilik kararı aldı

2020 yılında Dallas Mavericks tarafından draft edilen ve NBA’e birinci adımını atan 22 yaşındaki Tyrell Terry, emeklilik kararı aldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kararını duyuran Tyrell Terry, “Bugün karakterimin büyük kısmını inşa eden oyundan ayrılma kararı aldım. Bir yandan inanılmaz zaferlere, harika anılara ve hayatım boyunca yanımda olacak arkadaşlıklar edinirken, birebir vakitte hayatımın en kara anlarını da yaşadım. Bu oyun beni yaratırken birebir vakitte yok etmeye başladı.

“Mide bulantılarıyla uyanmaya başladım”

Göğsüme oturan ve taşıyabileceğimden çok daha ağır olan bir taş yüzünden olağan halde nefes almakta zorlanmaya ve mide bulantılarıyla uyanmaya başladım. Bu sporun bana açtığı her kapı için minnettar olsam da bende inanılmaz bir dert yaratıyor ve artık aşık olmadığım bir şey için bu uğraşa devam edemem.

Kimileri için harcanmış bir yetenek olarak görüleceğim. Basketbol açısından bu yanlışsız olsa da hayattaki en büyük muvaffakiyetleri sağlayan şeyler de büyük başarısızlıklardır. Benim için dış dünya çok daha fazlası ve bunları keşfetmek için heyecanlanıyorum. Basketbol dışındaki kimliğimi bulmak için heyecanlı hissediyorum” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir