Cem Bölükbaşı bu hafta sonu Fuji’de piste çıkıyor


Super Formula serisinde mücadele eden milli temsilcimiz Cem Bölükbaşı bu hafta sonu ünlü Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde sezonun altıncı yarışına çıkacak. 15 Temmuz Cumartesi günü sabaha karşı saat 03.00 ile 04.30’da gerçekleştirilecek Antrenman Seansı’yla başlayacak yarış hafta sonu, aynı gün 08.20’de düzenlenecek Sıralama Turları ile devam edecek. Yarış ise 16 Temmuz Pazar sabahı saat 08.30’da başlayacak. 16 viraja sahip 4.563 kilometrelik pist, sezonun açılış yarışında Cem Bölükbaşı’na serideki ilk puanlarını da kazandırmıştı. 

Espordaki başarılarının ardından açık tekerli yarış serilerine geçen ve 2022 senesinde Formula 2’ye kadar yükselerek Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden Cem Bölükbaşı, Super Formula serisindeki altıncı yarışına bu hafta sonu çıkacak.

TGM Grand Prix pilotu Cem Bölükbaşı’nın Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde çıkacağı sezonun altıncı yarış hafta sonu, 15 Temmuz Cumartesi günü sabaha karşı saat 03.00 ile 04.30’da gerçekleştirilecek 1 buçuk saatlik Antrenman Seansı ile başlayacak. Sıralama Turları ise aynı gün saat 08.20’de düzenlenecek.

Sezonun altıncı yarışının koşulacağı yarış günü ise 16 Temmuz Pazar sabahı 03.20 ile 03.50 saatleri arasında yapılacak ikinci Antrenman Seansıyla başlayacak. Büyük heyecana sahne olması beklenen büyük yarış ise 08:30’da düzenlenecek. 

 

Ünlü pist Cem Bölükbaşı’na ilk puanlarını kazandırmıştı

Sadece Super Formula serisine değil, bugüne kadar motor sporlarında yer alan birçok seriye ev sahipliği yapan Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nin yarım asrı aşkın tarihi bulunuyor. 1960’lı yılların ortalarında hayata geçirilen, ilerleyen yıllarda yenilenen ve son halinde Intercity İstanbul Park dahil olmak üzere birçok ünlü piste imza atan başarılı mühendis Hermann Tilke’nin de imzası bulunan Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde bugün 16 viraj bulunuyor ve 4.563 kilometreden oluşuyor. Toplam 110.000 seyirci kapasitesi bulunan pistin en hızlı tur zamanı ise 2008 yılında Felipe Massa tarafından atıldı.

Milli temsilcimiz Cem Bölükbaşı da Super Formula serisindeki ilk yarışına Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde çıkmış, 20’nci sırada başladığı yarışta büyük bir ilerleme kaydederek damalı bayrağı en önde geçen 8’inci isim olmuştu. Böylece Bölükbaşı, büyük çıkış ilk yarışından puanla ayrılma başarısı da göstermişti.

 

Cem Bölükbaşı’na Türkiye’den yoğun destek var

Ana sponsorları Borusan Otomotiv, ZES (Zorlu Energy Solutions), Kuzu Grup, Aristo ve TEM Agency yanı sıra Mavi, MESA Holding, Rixos Hotels, Tersane İstanbul, CK Architecture, HRX Racewear İtalya, Gentaş Kimya, Neogen, ve Çınar Rugs desteğiyle Super Formula’da yer alan milli sporcuyu GoTürkiye, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir