‘Donald Trump’ın ‘üstsüz Kate Middleton’ yorumu Kraliyet Ailesi’ni çileden çıkardı!’

Milliyet.com.tr
Galler Prensesi Kate Middelton, 2012 yılında Kraliçe Elizabeth’in yeğenine ilişkin özel bir şatoda eşi Prens Prens William ile tatil yaparken, gazeteciler tarafından üstsüz görüntülenmişti. Hayli uzak bir uzaklıktan müsaadesiz çekilken manzaralarla ilgili Kraliyet ailesi Fransız Closer mecmuasına dava açmışmış, Prens William ve Kate Middleton 100 bin euro tazminat almıştı.

Ayrıca 2018 yılının eylül ayında mahkemenin verdiği karara göre Closer dergisi, özel hayatın kapalılığını ihlal ettiği için 45 bin Euro para cezasına çarptırıldı. Kelam konusu fotoğrafları çeken paparazziler Cyril Moreau ve Dominique Jacovides de ferdi olarak 10’ar bin euroluk para cezası almıştı.

Prens William, eşinin üstsüz fotoğraflarının yayınlanmasının şoke edici olduğunu ve bunun 1997 yılında, Paris’te sevgilisi ile birlikte olduğu aracın paparazziler tarafından kovalanması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden annesi Prenses Diana’nın yaşadıklarına benzeri bir taciz olarak gördüğünü söylemişti.

ÜSTSÜZ FOTOĞRAF TEPKİSİ

Yaşananların akabinde Prens Harry, Prens William ve şimdiki Kral Charles’ın; eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kate Middleton’ın 2012’de çekilen fotoğrafları hakkındaki yorumları karşısında ‘çileden çıktığı’ tez edildi.

“EĞER ÇIPLAK GÜNEŞLENİRSE KİM KATE’İN FOTOĞRAFLARINI ÇEKMEK İSTEMEZ Kİ?”

Trump, o vakitler şimdi Galler Prensesi unvanını almamış olan, Prens William’ın eşi Cambridge Düşesi Middleton’ın Fransa’da üstsüz bir formda güneşlenirken görüntülenmesi hakkında şunları yazmıştı:

Kate Middleton mükemmel, ancak çıplak güneşlenmemeli. Kendisinden öteki suçlayacağı biri yok. Şayet çıplak güneşlenirse kim Kate’in fotoğrafını çekerek bir sürü para kazanmak istemez ki? Haydi fakat Kate!

Trump ayrıyeten ‘Fox and Friends’ programında da kelam konusu kareler hakkında konuşarak, “Hepimiz Kate’in hayranıyız, lakin neden bir yüzme havuzunda ya da her neredeyse, çıplak bir biçimde duruyordu? O Kate Middleton! Paparazzilerin yaptıkları şey dehşetli, lakin Kate; nasıl bu kadar aptalca bir şey yapabilirsin?” tabirlerini kullanmıştı.

“BİR KÜFÜR SELİYLE REAKSİYON VERDİLER”

DailyMail’in haberine nazaran; Christopher Andersen’ın yakında çıkacak olan kitabı ‘The King: The Life of Charles III’te, bu mevzuyla ilgili şu satırlar yer aldı:

Trump’ın Kate’i eleştirmesi, saray çalışanlarından birinin anlattığına nazaran hem Charles’ı, hem de oğulları William ve Harry’i sıkıntıdan çıkararak; kelam konusu çalışanın ‘bir küfür seli’ olarak isimlendirdiği yansıyı vermelerine yol açtı.

TRUMP’IN RAHATSIZ EDİCİ YORUMLARI

Kitapta ayrıyeten, Donald Trump ile Kral III. Charles ortasındaki tansiyondan de bahsediliyor. Andersen’in yazdıklarına göre; eski ABD Başkanı, o zamanlar Galler Prensi (Prince of Whales) olan Charles’tan, Balinalar Prensi (Prince of Wales) formunda bahsediyordu. 76 yaşındaki Trump’ın bunlara ek olarak, şayet isteseydi Prenses Diana ile ‘birlikte olabileceğini’ söylemesi de Kraliyet Ailesini rahatsız eden yorumlardan biriydi.

Andersen’in kitabında ortaya çıkan öbür ayrıntılar ortasında, Kraliyet Ailesi’nin Trump’ın 2017’de İngiltere’ye planladığı bir ziyareti ‘caydırmaya’ çalışması da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir