Erdoğan: Bu CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Gemlik’te seçim çalışmaları kapsamında halka hitap etti. Erdoğan, gençler bak evliliğe karşı durmak yok. Siz bu LGBT-İ’cilere bakmayın. Bu CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci. Evelallah Cumhur İttifakı kutsal ailesiyle bu yolda yürüyor” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Daha evvel esnaflarımızın bir kısmına vergi muafiyeti getirmiştik. Konutlarda imal ettikleri eserleri meskenlerde ve kimi platformlarda satanları vergi muafiyetine alıyor, hududu da 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz.

Berber, terzi, bakkal, manav, kasap, taksici üzere esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak dünyada eşi gibisi olmayan bir düzenleme yapmıştık. Halihazırda 837 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemiyor. Bu yıl kolay yönteme tabi olma hadlerini tekrar düzenledik. Gerçek yola geçmesi gereken esnafımızın kolay tarzdan yararlanmasını sağlıyoruz. 80 bin pazarcı esnafımızın karlarını da bu istisna uygulamasına dahil ediyoruz.

Şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, midibüs, otobüs, cazip işletmeciliği, kamyonla ticari yük nakliyatı yapan esnafımız tıpkı cins aracını yenilerken ÖTV ödemeyecek. Yeni Meclis açıldığında birinci düzenleme bu olacak.”

Evliliğe teşvik kredisi vereceklerini söyleyen Erdoğan, “Gençler bak evliliğe karşı durmak yok. Siz bu LGBT-İ’cilere bakmayın. Bu CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci. Evelallah Cumhur İttifakı kutsal ailesiyle bu yolda yürüyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir