HDP’li Mithat Sancar’dan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’na yanıt: 6’lı Masa’daki liderlerin imzalarını dikkate alırız

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu’nun TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa’da adayı belirleme formülüne karşı olduğunu söyledi.

HDP’YE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

“Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak halde yönetti” sözleriyle HDP’ye yüklenen Ağıralioğlu, “Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz sorunlu insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir defa PKK’ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum” dedi.

MİTHAT SANCAR, AKŞENER’İN İMZASINI HATIRLATTI

Gündeme bomba üzere düşen bu kelamlar sonrası gözlerin çevrildiği HDP kanadından da bir açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, konuk olduğu programda Ağıralioğlu’nun kelamlarına “Cevap vermeye kıymet görmüyorum. 6’lı Masa’daki önderler ortak bir aday çıkardı. Biz o imzaları dikkate alırız” diyerek karşılık verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir