Putin, Akkuyu Nükleer Santrali’nin açılışına ‘görüntülü’ katılacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gelecek hafta Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin açılışına video-konferans sistemiyle katılacağı belirtildi. Böylece Putin’in kelam konusu merasimde yer alacağı Rusya tarafından da doğrulanmış oldu.

Sputnik’in aktardığına nazaran, Rus devlet televizyonu Rossiya-1’de yayınlanan Moskova.Kremlin.Putin programının sunucusu Pavel Zarubin, Rusya Devlet Başkanı Putin’in gelecek haftaki programına ait Telegram üstünden yaptığı açıklamada, Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir video-konferans görüşmesinde bir ortaya geleceğini kaydetti.

ERDOĞAN ‘PUTİN GELEBİLİR’ DEMİŞTİ

Putin’in, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne yakıt transferi yapılacağı merasime video-konferans tekniğiyle katılacağını Erdoğan daha evvel duyurmuştu. Akkuyu Nükleer Santrali’nin açılışına Rusya lideri Putin’in katılabileceğini söyleyen Erdoğan, “Nisan’ın 27’sinde bir ihtimal tahminen sayın Putin de gelecek. Yahut birlikte online sistemle bağlanacağız, Akkuyu’nun inşallah birinci adımını atacağız” demişti.

Söz konusu merasim 27 Nisan’da gerçekleşecek. Nükleer yakıt transferi yapılmasıyla Akkuyu, teknik olarak çalışır hâle gelecek. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir